4 Ağustos 2013 Pazar

Ne izliyorum?Diziler/Filmler/Şarkıları


Merhabalaar^^
3 aylık koca yaz tatilini yabancı dizi film izleyip çevirerek geçiriyorum.Önce türkçe sonra ingilizce altyazılı okumak daha faydalı benim için.Bu sene zaten hazırlık okuyacağım ful ingilizce görücem.Pratik yapmış oluyorum böylece.

                                   

SKİNS
Normal ergen dizilerine benzemeyen bu dizinin karakterlerinin hepsinin ayrı ayrı dertleri var.Yemek yemeyen anoreksik kız,aynı kızı seven 3 yakın dost,katolik ve sıkı bir annesi olan çocuk...


'belki akşam yemeğini gecersem hoş ve daha zayıf olurum böylece o beni sever'
                                            
dizinin şu şu ve şu şarkısı çok  güzel


XAVİER DOLAN

89 doğumlu film dehası adam.Yönettiği filmleri kendi oynuyor.Filmlerinden 1 tanesini mutlaka izlemelisiniz kimsenin göremediği incelikleri görüp çekmiş filmlerinde.Kullandığı kelimeler ne kadar zeki biri olduğunuda gösteriyor zaten.İlk 'annemi öldürdüm' filmini izlemiş,hayran kalmıştım.Diğer filimini izlemeye başladığımda 'oha diğer filmin devamı gibi' dedim ama alakası yokmuş.Sadece adamın kendine özgü bir çekim stili var.Gördüğü değerden çok fazlasını hak ediyor bence.

                       


Bu yazda böyle geçiyor işte pek kitap okumaya fırsatım olmadı geçen yaz baya okumuştum.Okula başlayınca zaten mecbur okuyacağım..
Bir bölüm daha bir bölüm daha derken sabaha kadar dizi izliyorum bütün gün uyuyorum gözlerim panda gibi oluyor:36 yorum:

  1. Skins'in final sezonunu hiç beğenmedim ya böyle bitmemeliydi bence. Koskoca Skins'e yakışmadı bence böyle bir final..
    Bu arada benim en çok sevdiğim 2. sezonun sonunda çalan Wild World şarkısıydı arada bir açar yine Chris'i düşünür duygulanırım :D

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Bende oyle dusundum daha guzel bir son yapabilirlerdi.chris sahnesini izleyip izleyip agliyorum zaten adfhjfsaa

      Sil
  2. guzel filmler ve diziler vaktim olsada izlesem keske
    mutlu bayramlar dilerim:)

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Zaman bulunca izleyin mutlaka tavsiye ederim. Tesekkur ederim sizede iyi bayramlaar ^^

      Sil
  3. Skins'i çok severim. En son 4. sezonu izledim bir an önce devam etmek istiyorum. Ama bana göre ilk kadronun ve hikayenin yerinin hiçbir sezon tutamaz. Cat Stevens - Wild World'lü sezon finali sık sık gelir aklıma. :)

    Şu aralar animeler konusunda son koyduğun görseldeki gibiyim :)

    Diğer tavsiyelerini inceleyeceğim.
    Sevgiler.

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. izleyecek anime kalmadı dizilere sardım pontim:)

      Sil